середа, 16 червня 2010 р.

На пляжах Одеси - бібліотеки!

Громадський рух «Вперед» планує відкрити на пляжах Одеси безкоштовні бібліотеки під девізом «Одеса - місто, що читає».
Суть проекту полягає в тому, щоб установити на громадських пляжах шафи з книгами, що будуть доступні будь-кому, пояснила співробітниця організації Інна Кайзер.
Щоб книги не псувалися від вологи та сонця, стелажі розмістять під навісом, подалі від моря. «Із книгами працюватиме бібліотекар. Питання оплати його праці поки не вирішено. Можливо, це буде волонтер або ж оплата носитиме доволі символічний характер», - зауважила Інна Кайзер.
Відкриття першої бібліотеки заплановано на початку липня на пляжі 16-ї станції Великого Фонтана. Послуги будуть безкоштовними.
«Будь-хто зможе підійти і вибрати книгу на свій смак. Ми не плануємо встановлювати систему контролю, тому що сподіваємося на совість людей - цей проект ми реалізуємо для них», - запевнила Інна Кайзер.
Наразі ініціатори проекту «Одеса - місто, що читає» звернулися за дозволом на розміщення шаф на території пляжів. Вони також проводять акцію зі збору книг для пляжної бібліотеки. У фонді вже є 1 тисяча книг різної тематики та жанрів.
За словами ініціаторів акції, якщо ідея приживеться і виявиться затребуваною на 16-ї станції Великого Фонтана, то незабаром бібліотеки з'являться на інших пляжах Одеси.
Аналогічну ініціативу реалізували у лютому 2010 року на пляжі Сіднея.

За матеріалами: Репортер

Немає коментарів:

Дописати коментар